Επίσκεψη στο Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Κορινθίας

Την Παρασκευή 12 Απριλίου 2024 οι μαθητές της Γ’ Τάξης του σχολείου μας, μαζί με τους καθηγητές που έχουν αναλάβει το πρόγραμμα «Ο Νέος μου Συμμαθητής», τον κ. Αθανασόπουλο Παναγιώτη, την κ. Κλαδούχου Κωνσταντίνα και την κ. Τρίγκα Μαρία επισκέφτηκαν το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Νομού Κορινθίας στο πλαίσιο του παραπάνω προγράμματος. Πρόκειται για ένα πρόγραμμα συμπερίληψης μαθητών Ειδικής Αγωγής με μαθητές Γενικής Παιδείας.
Οι μαθητές της Γ’ Τάξης έκαναν κατασκευές μαζί με τους νέους τους συμμαθητές, έπαιξαν σε ομάδες και ξεναγήθηκαν στους υπέροχους χώρους του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Περάσαμε πραγματικά υπέροχα και ευχαριστούμε ιδιαίτερα τους συναδέλφους από το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Νομού Κορινθίας για την εγκάρδια φιλοξενία. Οι μαθητές του σχολείου μας μαζί με τους νέους τους συμμαθητές βίωσαν πραγματικά συγκινητικές στιγμές.

Επίσκεψη στο Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Κορινθίας Επίσκεψη στο Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Κορινθίας