Εκδήλωση στο θέατρο “Άγγελος Σικελιανός”

Το 2ο Γυμνάσιο Ξυλοκάστρου, στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματος του Υπουργείου Παιδείας «Πάμε Σινεμά», παρουσίασε στο κοινό της πόλης του Ξυλοκάστρου ένα μουσικοχορευτικό αφιέρωμα του σχολείου μας στον ελληνικό και ξένο κινηματογράφο. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε το Σάββατο, 2 Ιουνίου 2018 στο κλειστό θέατρο «Άγγελος Σικελιανός», του Δήμου Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης. Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης προβλήθηκε και η ταινία μικρού μήκους «Ο Κοκορίκος», που προετοιμάστηκε, κινηματογραφήθηκε και ολοκληρώθηκε από την κινηματογραφική ομάδα του σχολείου μας. Την εκδήλωσή μας τίμησαν με την παρουσία τους ο δήμαρχος Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης, κ. Ανδρικόπουλος Ηλίας, καθώς και πολύς κόσμος που γέμισε την αίθουσα του θεάτρου.

Η ταινία “Ο Κοκορίκος” Φωτογραφίες από την εκδήλωση