Επίσκεψη από Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Κορινθίας

Την Πέμπτη 14 Μαρτίου 2024 επισκέφτηκε το σχολείο μας η ομάδα μας από το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Νομού Κορινθίας στο πλαίσιο του προγράμματος «Ο Νέος μου Συμμαθητής». Πρόκειται για ένα πρόγραμμα συμπερίληψης μαθητών Ειδικής Αγωγής με μαθητές Γενικής Παιδείας. Οι μαθητές της Γ’ Τάξης ζωγράφισαν και έκαναν κατασκευές μαζί με τους νέους τους συμμαθητές με θέμα «Η 25η Μαρτίου 1821, ο Αγώνας για την Ελευθερία».
Είναι μαγικό πως τα παιδιά καταφέρνουν τόσο εύκολα να κατακτήσουν την συμπερίληψη. Περάσαμε πραγματικά υπέροχα και ευχαριστούμε ιδιαίτερα τους συναδέλφους από το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Νομού Κορινθίας και τους συναδέλφους του 2ου Γυμνασίου Ξυλοκάστρου για την ουσιαστική προσέγγιση των δύο σχολείων. Ανυπομονούμε για την επόμενη συνάντησή μας!

Επίσκεψη από Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Κορινθίας Επίσκεψη από Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Κορινθίας

Επίσκεψη από Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Κορινθίας