Επίσκεψη του Οργανισμού Orfeas

Την Πέμπτη 8 Φεβρουαρίου 2024 επισκέφτηκε το σχολείο μας, για δεύτερη φορά, η κ. Eva Namor με εθελοντές του Οργανισμού Orfeas από τη Γαλλία, την Πολωνία, τη Γερμανία και την Ισπανία. Ο Οργανισμός Orfeas είναι μέλος του Ευρωπαϊκού Σώματος Αλληλεγγύης. Οργάνωσαν ένα WorkShop με κεντρικό θέμα την Ευρωπαϊκή Ένωση και τους Στόχους της Βιώσιμης Ανάπτυξης των Ηνωμένων Εθνών.
Κατά τη διάρκεια του WorkShop, οι μαθητές μπόρεσαν να μάθουν κάποιες σημαντικές πληροφορίες για τις Ευρωπαϊκές χώρες και ευαισθητοποιήθηκαν σε παγκόσμια ζητήματα, όπως η ανάγκη παροχής ποιοτικής εκπαίδευσης σε όλους ή η φροντίδα του πλανήτη μας. Ήταν μια εξαιρετική ευκαιρία για τους μαθητές να γνωρίσουν τους εθελοντές, να εξασκήσουν τα αγγλικά τους και να ανταλλάξουν πολύτιμες ιδέες.
Ευχαριστούμε πολύ τους εθελοντές για τις όμορφες, δημιουργικές στιγμές που χάρισαν στους μαθητές μας.

Επίσκεψη του οργανισμού Orfeas Επίσκεψη του οργανισμού Orfeas

Επίσκεψη του οργανισμού Orfeas