Επίσκεψη στο θέατρο Άγγελος Σικελιανός

Ο Σύλλογος Καθηγητών του 2ου Γυμνασίου Ξυλοκάστρου συνήλθε σε συνεδρίαση ύστερα από πρόσκληση του Διευθυντή του σχολείου κ. Μαυρόπουλου Ανδρόνικου με θέμα: Παρακολούθηση κινηματογραφικής ταινίας στην αίθουσα «Άγγελος Σικελιανός». Ο Σύλλογος Καθηγητών, αφού έλαβε υπόψη του τη χρησιμότητα μιας τέτοιας εκδήλωσης, αποφάσισε την πραγματοποίησή της, στις 27/01/2020 από τις 09:00 έως και τις 12:00 και εγκρίνει τη μετακίνηση των μαθητών του σχολείου στην αίθουσα «Άγγελος Σικελιανός».
Αρχηγός της επίσκεψης ορίστηκε ο Διευθυντής του σχολείου κ. Μαυρόπουλος Ανδρόνικος και συνοδοί εκπαιδευτικοί οι κ. Κατρακάζου Αφένδρα, κ. Κορδαλής Παναγιώτης, κ. Κουτσαγγέλης Μύρων, κ. Μπέκου Φωτεινή, κ. Πασχάλης Αναστάσιος, κ. Προύβα Θεοδώρα και κ. Τερζής Γεώργιος.