Αποχαιρετιστήρια Εκδήλωση

Το 2ο Γυμνάσιο Ξυλοκάστρου στα πλαίσια της λήξης του τρέχοντος διδακτικού έτους διοργάνωσε στον προαύλιο χώρο του σχολείου εκδήλωση για το κλείσιμο της σχολικής χρονιάς και τον αποχαιρετισμό των μαθητών της Γ’ Τάξης, που θα συνεχίσουν τη σχολική τους πορεία στο Λύκειο.
Η εκδήλωση περιλάμβανε πολλή μουσική με ηλεκτρική κιθάρα, τύμπανα – drums, μπουζούκι και πιάνο, το καινούριο απόκτημα του σχολείου μας και φυσικά, πολύ τραγούδι και πολύ χορό. Για την προετοιμασία της εκδήλωσης είχαν συνεργαστεί πολλές ημέρες πριν οι μαθητές με τους καθηγητές τους και το αποτέλεσμα τους δικαίωσε με τον καλύτερο τρόπο. Όσοι παρακολούθησαν την εκδήλωση απόλαυσαν, μαζί με τα παιδιά που συμμετείχαν, μια πολύ ωραία βραδιά, που έκλεισε με όμορφα συναισθήματα για όλους.