Επίσκεψη στη Ζήρεια

Ο Σύλλογος Καθηγητών του 2ου Γυμνασίου Ξυλοκάστρου συνήλθε σε συνεδρίαση ύστερα από πρόσκληση του Διευθυντή του σχολείου κ. Κορδαλή Παναγιώτη και αποφάσισε να πραγματοποιήσει πρωινή εκδρομή στο όρος Ζήρεια, αντί του σχολικού περιπάτου του Μαρτίου, στις 04/03/2015.
Η μετάβαση των μαθητών στην περιοχή του οροπεδίου της Ζήρειας πραγματοποιήθηκε με λεωφορείο και συμμετείχαν 160 μαθητές. Οι υπεύθυνες δηλώσεις των κηδεμόνων των μαθητών βρίσκονται στο γραφείο του Διευθυντή. Αρχηγός της εκδρομής ορίστηκε ο Διευθυντής του σχολείου κ. Κορδαλής Παναγιώτης και συνοδοί εκπαιδευτικοί, όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου που έχουν μάθημα αποκλειστικά στο σχολείο μας την ημέρα αυτή.
Η αναχώρηση για την εκδρομή πραγματοποιήθηκε από το χώρο του σχολείου στις 08:15 το πρωί και η επιστροφή στο Ξυλόκαστρο προγραμματίστηκε για τις 13:50 το μεσημέρι στο χώρο του σχολείου.