Επίσκεψη στη Νεμέα

Στα πλαίσια των Σχολικών Δραστηριοτήτων, το σχολείο μας πραγματοποίησε ημερήσια εκπαιδευτική εκδρομή στη Νεμέα στις 21/03/2013. Στην εκδρομή συμμετείχαν 10 μαθητές από το σχολείο μας, καθώς και 9 μαθητές του Γερμανικού σχολείου Heinrich Schliemann Gymnasium οι οποίοι παρευρίσκονται στη χώρα μας την περίοδο αυτή, στα πλαίσια των εκπαιδευτικών ανταλλαγών με το Γερμανικό σχολείο. Το πρόγραμμα της εκδρομής περιλάμβανε επίσκεψη στο στάδιο της Νεμέας, επίσκεψη στο Μουσείο, καθώς και επίσκεψη στο οινοποιείο Σεμέλη. Συνοδοί εκπαιδευτικοί στην εκδρομή ορίστηκαν η κ. Κατσικαλή Βασιλική και η κ. Χαρέλλη Φιλίτσα.
Η αναχώρηση για την εκδρομή πραγματοποιήθηκε από το χώρο του σχολείου στις 08:15 το πρωί και η επιστροφή προγραμματίστηκε για τις 13:45 το μεσημέρι στο χώρο του σχολείου.