Επίσκεψη στο όρος Ζήρεια

Ο Σύλλογος Καθηγητών του 2ου Γυμνασίου Ξυλοκάστρου, αφού έλαβε υπόψη την υπ. αριθμ.: 11/19-9-2012 Πράξη του, αντί του προγραμματισμένου περιπάτου του Φεβρουαρίου, αποφάσισε τη μετάβαση του σχολείου με λεωφορείο στο όρος Ζήρεια, στις 06/02/2013. Οι δηλώσεις των μαθητών που συμμετείχαν στην εκδρομή βρίσκονται στο γραφείο του Διευθυντή του σχολείου, κ. Αντωνόπουλου Ιωάννη. Αρχηγός της εκδρομής ορίστηκε ο Διευθυντής του σχολείου κ. Αντωνόπουλος Ιωάννης και συνοδοί εκπαιδευτικοί όλοι οι εκπαιδευτικοί που είχαν μάθημα στο σχολείο την ημέρα αυτή. Η αναχώρηση για την εκδρομή πραγματοποιήθηκε από το χώρο του σχολείου στις 08:15 το πρωί και η επιστροφή στο σχολείο προγραμματίστηκε για τις 13:50 το μεσημέρι.