Επίσκεψη στα Τρίκαλα Κορινθίας

Ο Σύλλογος Καθηγητών του 2ου Γυμνασίου Ξυλοκάστρου συνήλθε σε συνεδρίαση ύστερα από πρόσκληση του Διευθυντή του σχολείου κ. Αντωνόπουλου Ιωάννη, με θέμα “Ημερήσια εκδρομή στα Τρίκαλα Κορινθίας”. Ο Σύλλογος αποφάσισε την πραγματοποίηση ημερήσιας εκδρομή στα Τρίκαλα Κορινθίας των μαθητών που συμμετέχουν στη Γερμανική αποστολή, στα πλαίσια της αδελφοποίησης με το Heinrich Schliemann Gymnasium της πόλης F?rth της Γερμανίας. Η εκδρομή πραγματοποιήθηκε στις 10/04/2014. Αρχηγός της εκδρομής ορίστηκε ο Διευθυντής του σχολείου κ. Αντωνόπουλος Ιωάννης και συνοδός εκπαιδευτικός η κ. Δημοπούλου Γεωργία. Η αναχώρηση για την εκδρομή πραγματοποιήθηκε από το χώρο του σχολείου στις 08:00 το πρωί και η επιστροφή προγραμματίστηκε για τις 13:00 το μεσημέρι.