ΗΜΕΡΕΣ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ

Λογότυπο

Αναβάθμιση ΚΕΣΥΠ - ΓΡΑΣΕΠ και Ίδρυση Νέων

ΕΠΕΑΕΚ 2, Πράξη 2.4.1α"Ενίσχυση των δομών Συμβουλευτικής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού"

1η Ημέρα Σταδιοδρομίας: "Επαγγέλματα του Τομέα Υγείας - Αισθητικής και Κοινωνικών Υπηρεσιών"

Περιέχονται:

Αφίσα, δελτίο τύπου, ευχαριστήριο στους εισηγητέςπρόγραμμα, επιστολή που δόθηκε στους μαθητές μαζί με το φάκελο, επαγγελματικές μονογραφίες - εισηγήσεις.

2η Ημέρα Σταδιοδρομίας: " Στρατιωτικά Επαγγέλματα που υπηρετούν σε Αστυνομία, Λιμενικό Σώμα, Πυροσβεστική, Πολεμική Αεροπορία και Στρατό Ξηράς"

Περιέχονται:

Πρόταση υλοποίησης δράσης, δελτίο τύπου, έγγραφο για ενημέρωση στη Δ/νση Δ.Ε., ευχαριστήριο στους ομιλητές, επαγγελματικές μονογραφίες, οργανόγραμμα Α.Τ. Ξυλοκάστρου

3η Ημέρα Σταδιοδρομίας: " Μια πρώτη προσέγγιση των μαθητών μας σε επαγγέλματα του τομέα: Καλών-Εφαρμοσμένων & Γραφικών τεχνών"

Περιέχονται:

Πρόγραμμα, Αίτηση - ενημέρωση Δ/νσης Δ.Ε.  για υλοποίηση ημερίδας, βεβαίωση παρακολούθησης των μαθητών, επαγγελματικές μονογραφίες - εισηγήσεις, έκθεση  ολοκλήρωσης.

Πίσω στην αρχική σελίδα