Το Γραφείο Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού του 2ου Γυμνασίου Ξυλοκάστρου, πραγματοποίησε με επιτυχία στις 12/05/06 την Ημέρα Σταδιοδρομίας με θέμα τα στρατιωτικά επαγγέλματα. Την ημερίδα παρακολούθησαν οι μαθητές της τρίτης τάξης των 1ου και 2ου Γυμνασίων Ξυλοκάστρου, μαθητές από το Γυμνάσιο Παναριτίου. Παραβρέθηκαν  στην εκδήλωση η αντιδήμαρχος κ. Καζάνη και οι διευθυντές των τριών Γυμνασίων.

Ευχαριστούμε τα Σώματα: Λιμενικό, Πυροσβεστικό, Στρατό Ξηράς και Πολεμική Αεροπορία για την προθυμία με την οποία ανταποκρίθηκαν στην πρόσκλησή μας και εκφράζουμε τη δυσαρέσκειά μας για την απουσία του κ. Διοικητή του Αστυνομικού Τμήματος Ξυλοκάστρου παρόλη την προετοιμασία που είχε γίνει εκ μέρους μας και την κατ’ επανάληψη επικοινωνία μας μαζί του.

Η υπεύθυνη του Γραφείου

Σοφία Γ. Σμυρνή