Επίσκεψη στο Berufschule III της Φυρτ.

Επισημαίνουμε και εδώ την πολύ καλή φιλοξενία. μας υποδέχτηκε και μας ξενάγησε ο ίδιος ο διευθυντής. Επισκεφτήκαμε τους χώρους – εργαστήρια. Κατάπληξη προκάλεσε η αρτιότητα των εγκαταστάσεων που ξεπερνούν κατά πολύ τα ελληνικά συνεργεία.

Το σχολείο εκπαιδεύει σπουδαστές που αποκτούν ολοκληρωμένες γνώσεις στο αντικείμενο. Αποτελείται από το Τμήμα μετάλλων το οποίo περιλαμβάνει ό, τι έχει σχέση με μέταλλο, από αυτοκίνητα μέχρι υδρορροές ή σκεπές.

Τμήμα ηλεκτρολόγων – υδραυλικών

για κατασκευή κλιματισμού κλπ.

Τμήμα υπολογιστών και Τμήμα MEDIA

( για film και Video).

Πρόκειται για σχολείο 1700 ατόμων.

Η ιστοσελίδα του είναι: www.b3-fuerth.de

Πίσω στις δραστηριότητες